Избягах от вкъщи, защото отказах да бъда само „опекунка“ на брат си – имах ли право да избера себе си?

Избягах от вкъщи, защото отказах да бъда само „опекунка“ на брат си – имах ли право да избера себе си?

Бях „детето за помощ“ – тихата, невидима дъщеря, която трябваше да държи дома изправен и да не се оплаква. Един ден си събрах раницата и излязох, без да се обърна… но вината тръгна след мен. И днес още се питам: предателство ли е да спасиш себе си? Какво бихте направили вие? 😔🧳 #семейство #вина #избор #живот

„Безмълвната борба на внука: Неговите призиви за по-добър дом за дядо остават нечути“

„Безмълвната борба на внука: Неговите призиви за по-добър дом за дядо остават нечути“

След загубата на съпругата си, Георги живееше сам в тясна гарсониера в центъра на София. Неговият внук, Александър, многократно молеше родителите си да помогнат на Георги да се премести в по-удобен едностаен апартамент, но молбите му бяха постоянно игнорирани.