„Стоях пред старата врата на блока в Люлин, сърцето ми биеше така силно, че сигурно и съседите щяха да ме чуят. Под прозорците димеше от жичките на ей тоя същия балкон, от който някога махах на Мартин, моето слънце… сега вече зрял мъж. Тридесет и осем години бяхме разделени – тридесет и осем години тишина, през които животът ме беше мачкал, карал да съжалявам, да мразя, да се надявам. Как се живее, когато собствената кръв ти е непознат? Ще ме приеме ли или ще затвори вратата така, както направи някога майка му?
Сълзи ми заливат бузите, но не ги бърша. Всеки хлип ми напомня, че днес може би ще срещна отново част от себе си, която навремето така неразумно изгубих. По стълбището ехти глас – познат и далечен. Не съм дошъл с цветя, а с тежестта на всички изречени и неизречени думи. Ще посмея ли най-после да потърся прошка за грешките от младостта си?
Има мигове, в които светът се преобръща. Налице са тайни, които чакат своето разкритие – а нашата история, семейната ни болка, се търкаля като метална топка из студения коридор на времето. Чуйте как изплаках всичко онова, което ме преследваше с години. Може ли човек наистина да изкупи миналото си?
Истинските подробности и най-важните обрати ви очакват по-долу – не пропускайте да видите как продължава всичко и споделете какво бихте сторили на мое място…👇🕊️“