Още преди да измине шест сутринта, телефонът ми вече звъня. Дъщеря ми, Галина, пак беше забравила ключовете си. Внукът ревеше на фона, а мъжът ми, Иван, ме попита дали кафето е готово. Аз стоях в кухнята, с брашно по ръцете, решавайки дали да извадя замразените кюфтета или да омесвам отново тестото за баница… Чудех се – Това ли съм аз? Жената, която никога не сяда, освен ако не е, за да закърпи нечии чорапи? В следващия миг се случи нещо, което не бях допускала, че ще ми даде кураж да си поискам живота обратно… Повярвайте, тази сутрин промени всичко. Но дали близките ми са готови да чуят, че им казвам „стига”? Открийте в коментарите какво беше първото ми истинско „не” – и как то преобърна целия ни дом… 👇🕊️